Yay! You won that round!

Oferty producentów i promocje z rynku HVAC

Happy couple
Cheerful family having fun together on carpet.
PlayPause
previous arrow
next arrow
Jaka moc pompy ciepła? Zobacz łatwy dobór. | Pompy ciepła,klimatyzacja,wentylacja informacje, forum, blogi, komentarze, opinie, jaką pompę ciepła kupić? Cennik pomp ciepła i montażu w pakietach.
Menu Zamknij

Jaka moc pompy ciepła? Zobacz łatwy dobór.

Co to jest?

CiepłoWłaściwie.pl to pierwsze przyjazne nie-inżynierom narzędzie pomagające w oszacowaniu zapotrzebowania budynku na moc i ciepło do ogrzewania.
Dowiesz się tutaj:

  • jakiej mocy cieplnej potrzeba do ogrzania twojego domu
  • jakie będą koszty ogrzewania budynku różnymi sposobami — od węgla i drewna po pompę ciepła
  • jakie zmiany (ocieplenie stropu, zmiana paliwa a może wymiana kotła) pozwolą najbardziej opłacalnie obniżyć koszty ogrzewania.

Na co to komu?

Czymkolwiek zamierzasz ogrzewać dom, natkniesz się na podstawowe pytanie: jakiej to to ma być mocy? Jeśli będzie zbyt małe – nie dogrzeje domu. Jeśli zbyt duże – zje znacznie za dużo paliwa/energii, wcześnie się zużyje a po drodze będą problemy eksploatacyjne.http://nts-energy.cieplo.app

Przez lata moce kotłów nagminnie dobierano "na pałę" – czyli ze znacznym okładem, nierzadko dwa [i więcej] razy za wielkie (część fachowców nadal tak robi; poznasz ich po tym, że gdy tylko poznają metraż domu, już wiedzą jaka moc kotła tu potrzebna [na 99% za duża]). Poprawny, dokładny dobór mocy powinien być poprzedzony wykonaniem stosownych inżynierskich obliczeń (OZC) – które dla nie-inżyniera są nie do przejścia a zlecenie tego inżynierowi kosztuje kilka zielonych banknotów. Dlatego też dobór "na pałę" zawsze przeważał.

CiepłoWłaściwie.pl łączy prostotę doboru "na pałę" z dokładnością obliczeń inżynierskich.

  • Jest dalece dokładniejsze niż dobór "na pałę", według starych tabelek itp. bardzo zgrubnych oszacowań.
  • W kilka minut osoba znająca podstawowe parametry budynku jest w stanie poznać szacunkową potrzebną moc grzewczą.
  • Bazuje na tych samych normach co obliczenia inżynierskie OZC.
  • Z uwagi na konieczne uproszczenia, dokładność na pewno nie jest taka sama jak w profesjonalnym OZC – ale wynik dostajesz szybko, łatwo i za darmo.

CiepłoWłaściwie. nie daje gwarancji idealnego doboru mocy – ale znacząco zmniejsza skalę błędu w porównaniu do najczęściej dotąd uprawianego doboru "na pałę", oszczędzając tym samym pieniądze i cierpienia w późniejszej eksploatacji urządzenia grzewczego.

Najlepszym jednak sposobem jest rzetelna oferta od firm certyfikowanych od pomp ciepła, a wcześniej wykonanie audytu energetycznego.

This will close in 5 seconds

Powrót