Yay! You won that round!

Oferty producentów i promocje z rynku HVAC

Happy couple
Cheerful family having fun together on carpet.
PlayPause
previous arrow
next arrow
Zmiękczacz elektroniczny co to jest? | Pompy ciepła,klimatyzacja,wentylacja informacje, forum, blogi, komentarze, opinie, jaką pompę ciepła kupić? Cennik pomp ciepła i montażu w pakietach.
Menu Zamknij

Zmiękczacz elektroniczny co to jest?

Zasada działania zmiękczacza A 36:

 

Unikalna modulacja zmiękczacza A36 jest podobna do zasady działania transformatorów, to znaczy, że rurociąg jest cewką wtórną. W odróżnieniu od trybu pola magnetycznego innych produktów, pole elektryczne przykładane przez A36 do rurociągu charakteryzuje się wyższą siłą sygnału, szerszym zasięgiem i wyjątkowo niskim zużyciem energii. Urządzenie nie jest narażone na działanie wody, co pozwala uniknąć zanieczyszczeń. Materiał rurociągu, przepływ wody i twardość nie mają na niego wpływu, aby zapewnić stabilną wydajność, bezpieczeństwo i niezawodność.

Migracja cząsteczek 

Dzięki pulsującemu i zmiennemu polu elektrycznemu generowanemu przez zmiękczacz A36 naładowane jony w wodzie stale migrują tam i z powrotem, są przyciągane i łączone w ruchu, tworząc niezliczone regularnie rozmieszczone skupiska jonów. Te maleńkie kryształy stają się punktami wyjścia (jądro kryształu) dla dalszej krystalizacji. Ze względu na charakter tworzenia się kryształów, kryształy pozostają zawieszone w wodzie, a nie gromadzą się w ściankach rur i są usuwane przez filtry na rurociągach. Nie będzie efektu zarastania rur osadem wapnia (tzw. kamień).

Woda o pH wyższym niż 8,5 jest uważana za zasadową lub alkaliczną. Taka woda często jest twardą wodą, zawierającą jony, które mogą tworzyć osady kamienia w rurach i nadawać alkaliczny smak. Taka woda powoduje, że grzałki, wymienniki ciepła będą miały mniejszą wydajność. A z czasem spowodują zmniejszenie przepływu wody grzewczej na instalacji co w rezultacie spowoduje zadziałanie czujnika przepływu i wyzwolenie błędu urządzeń. Z drugiej strony, woda o pH poniżej 6,5 jest uważana za kwaśną. Tego rodzaju woda jest zazwyczaj żrąca i miękka, a może zawierać jony metali, takie jak miedź, żelazo, ołów, mangan i cynk. Jony metali mogą być toksyczne, wywoływać metaliczny posmak i plamić tkaniny. Niskie pH może również uszkodzić metalowe rury i armaturę. W systemach grzewczych spowoduje korozję. Na elementach stalowych takich jak bufory, naczynia przeponowe, rury stalowe .

Woda w instalacji ogrzewania, może być przyczyną problemów Twojego systemu
grzewczego.

Zanieczyszczenia powstałe w wyniku
reakcji elektrochemicznych, powodują spadek wydajności, awarie i generują koszty
napraw.  Częsty osad powstały w rurach, pompach czy wymiennikach ciepła powstaje
z utlenienia urządzeń wewnątrz instalacji takich jak bufor, grzałki, wężownice
jest to rdza lub opiłki metalowe

This will close in 5 seconds

Powrót