Pompa ciepła na CO2 z rekuperatorem- ECONORDIC- nowość na rynku

Pompa ciepła powietrze - woda, z rekuperatorem i zintegrowanym zbiornikiem CWU. Brak jednostki zewnętrznej dzięki technologii CO2

Po co poświęcać miejsce dla kotłowni, skoro można je zastąpić jednym oszczędnym, eleganckim i cichym urządzeniem? EcoNordic budowa:
 • pompa ciepła na bazie Co2
 • nie potrzebuje jednostki zewnętrznej
 • rekuperator z obrotowym wymiennikiem ciepła (odzysk ciepła i wilgoci)
 • zbiornik ciepłej wody ze stali nierdzewnej
 • bufor do magazynowania ciepła
 • układ hydrauliczny, izolowany kauczukiem
 • komplet zestaw pomp obiegowych
 • sterowniki i automatyka
 • pusty moduł np. do przechowywania środków czyszczących, lub do montażu zaworów, filtrów , stacji oczyszczania wody...
Jak EcoNordic działa i co odróżnia go od innych produktów w branży OZE? Econordic to kompleksowe rozwiązanie dla Twojego domu, które oszczędza miejsce i pieniądze. Econordic to urządzenie, które ogrzewa Twój dom pompą ciepła, produkuje ciepłą wodę użytkową i wentyluje powietrze zintegrowanym rekuperatorem.
Brak jednostki zewnętrznej
EcoNordic nie potrzebuje jednostki zewnętrznej jak w przypadku pomp ciepła split czy monoblok . Wlot powietrza do pompy ciepła zapewnia mocny wentylator promieniowy. Powietrze jest zasysane i odprowadzane przez kanały o średnicy 200 mm.
Pompa ciepła na CO2
Czynnikiem chłodniczym w Econordic jest CO2, który jest dodatkowo sprężany do 140 barów. Dzięki temu mamy 100% mocy grzewczej do -8 ° C. Od -8 do -21 ° C, mocy grzewcza spada tylko o 0,5 kW! Co to znaczy? Oznacza to, że grzałka elektryczna włącza się dosłownie na kilka godzin w roku i uzyskujemy nawet do 80% oszczędności na energii elektrycznej!
Innowacyjny układ hydrauliczny
W przeciwieństwie do innych pomp ciepła, EcoNordic ma dwa wymienniki ciepła. Dzięki temu oszczędzamy energię elektryczną nawet do 80% i sprężarka przetrwa do 25 lat! Główny wymiennik ciepła ma dzięki CO2 niezwykle wysoką temperaturę > 120 ° C. EcoNordic wykorzystuje tę temperaturę do produkcji ciepłej wody użytkowej. W zbiorniku woda ma minimalną temperaturę 65 ° C bez użycia grzałki elektrycznej. Woda ze zbiornika o minimalnej temperaturze >65 ° C przepływa przez drugi wymiennik ciepła. Drugi wymiennik ciepła podgrzewa wodę do ogrzewania podłogowego lub do grzejników.
Ciepła woda użytkowa ( CWU) w przepływie:
W zbiorniku wody nie znajdziesz żadnych grzałek elektrycznych. Woda użytkowa jest podgrzewana bezpośrednio w wymienniku głównym. Ze względu na wysoką temperaturę wymiennika > 120 ° C, ciepłą wode w zbiorniku otrzymujemy prawie natychmiast. Ze względu na szybkość i wydajność podgrzewania wody 200 litrów pojemnośći odpowiada 600 litrom klasycznego zbiornika.
4 tryby pracy bez użycia grzałki elektrycznej nawet przy -15 ° C
 1. Główny wymiennik podgrzewa ciepłą wodę użytkową w zbiorniku
 2. Główny wymiennik ogrzewa drugi wymiennik. Drugi wymiennik ciepła ogrzewa dom
 3. Główny wymiennik ciepła ogrzewa ciepłą wodę użytkową i jednocześnie ogrzewa drugi wymiennik ciepła, który ogrzewa dom
 4. Moduł pompy ciepła wyłącza się i nie pobiera prądu. Gorąca woda w zbiorniku ma temperaturę między 65 ° C – 80 ° C. Ta akumulacja ciepła używana przez Econordic do ogrzewania drugiego wymiennika ciepła, który ogrzewa dom spokojnie i przez cały dzień i noc.

Zamów bezpłatną wycenę dostawy wraz z montażem w NTS- Energy:

              

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nowości, PROMOCJE, Wydarzenia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Pompa ciepła na CO2 z rekuperatorem- ECONORDIC- nowość na rynku

 1. styks pisze:

  W końcu ciekawe rozwiązania, pompa ciepła wbudowana w rekuperator, jak montowałem pompę ciepła nie wiedziałem o takich możliwościach. Szkoda , że system nie ma chłodzenia.

Dodaj komentarz