Yay! You won that round!

Oferty producentów i promocje z rynku HVAC

Happy couple
Cheerful family having fun together on carpet.
PlayPause
previous arrow
next arrow
Grupa pomp ciepła powietrze -woda francuskiego koncernu Atlantic na bazie agregatów fujitsu. | Pompy ciepła,klimatyzacja,wentylacja informacje, forum, blogi, komentarze, opinie, jaką pompę ciepła kupić? Cennik pomp ciepła i montażu w pakietach.
Menu Zamknij

Grupa pomp ciepła powietrze -woda francuskiego koncernu Atlantic na bazie agregatów fujitsu.

pompy ciepła atlantic
Pompy ciepła marki ATLANTIC - jednego z wiodących koncernów branży techniki grzewczej, który od blisko 50 lat cieszy się uznaniem klientów w Europie i na świecie, a od 16 lat również w Polsce.

 


ALFEA

Pompy ciepła powietrze-woda typu split

Urządzenia Alfea firmy Atlantic to niezawodne, wysokowydajne pompy ciepła powietrze-woda typu split. Jako dolne źródło ciepła wykorzystują energię zawartą w powietrzu atmosferycznym i za pośrednictwem układu termodynamicznego (parownik, sprężarka, skraplacz, zawór rozprężny) przekazują to ciepło wodzie grzewczej.

Dostępne są w dziewięciu typoszeregach o nominalnych mocach grzewczych od 5 do 16 kW. Wszystkie jednostki zasilane są przez sprężarki sterowane inwerterowo z płynną regulacją mocy od 16 do 100%, co daje optymalne dopasowanie pracy pompy ciepła do aktualnego zapotrzebowania budynku. Występują w wersji zasilania 1-fazowej (Alfea Extensa+ 5,6,8,10,13,16 kW) oraz 3-fazowej (Alfea Excelia Tri 11,14,16 kW) z dodatkowym wtryskiem czynnika roboczego do sprężarki, co zwiększa współczynnik efektywności COP oraz nominalną moc grzewczą w niskich temperaturach.

Jednostka wewnętrzna wyposażona jest w skraplacz w postaci wymiennika „rura w rurze”, zanurzonego w buforze ze stali nierdzewnej o pojemności 16 litrów (patent ATLANTIC) (rys.1). Optymalizuje on wymianę ciepła pomiędzy czynnikiem roboczym a wodą oraz efektywnie wpływa na proces odszraniania. Wbudowany sterownik umożliwia wiele ustawień w zależności od indywidualnych potrzeb klienta. Możliwe jest sterowanie urządzeniem przez internet (centralka komunikacyjna do zdalnej obsługi i monitorowania pracy pompy ciepła – opcja). Pompy Alfea mogą pracować na potrzeby c.w.u. dzięki współpracy z zasobnikiem zewnętrznym, a modele Duo mają zintegrowany zasobnik o pojemności 190 litrów, wbudowany w jednostkę wewnętrzną. Dodatkowym atutem pomp ciepła Alfea jest możliwość wykorzystania ich jako urządzeń chłodzących. Wówczas pompa ciepła odwraca obieg pracy i wytwarza wodę lodową.

Zalety pompy ciepła Alfea

 • urządzenie od lat z powodzeniem sprawdzające się w warunkach klimatycznych Polski (nawet w górach);
 • niskie koszty ogrzewania c.o. oraz c.w.u. dzięki wysokiemu współczynnikowi COP;
 • grzanie i chłodzenie w jednym;
 • zaawansowany programator z wyświetlaczem LCD;
 • zarządzanie ogrzewaniem c.w.u., dwoma niezależnymi obiegami grzewczymi, ogrzewaniem basenu;
 • sterowanie pogodowe;
 • możliwość współpracy z dowolnym innym urządzeniem grzewczym;
 • współpraca z centralką komunikacyjną do zdalnej (internetowej) obsługi i kontroli pracy pompy ciepła;
 • szybki i łatwy montaż, bez odwiertów i rozkopywania terenu;
 • cicha praca.

PANAMA

Dynamiczny grzejnik rewersyjny (klimakonwektor)

Dynamiczne grzejniki rewersyjne to najefektywniejszy system grzewczy do wykorzystania możliwości pompy ciepła. Panama to rodzaj nowoczesnego grzejnika, który wyposażony jest w wentylator współosiowy, tacę skroplin, dodatkowy element grzejny oraz sterownik. Dzięki temu zimą może być wykorzystywany jako klasyczny grzejnik niskotemperaturowy, nawet jako alternatywa dla ogrzewania podłogowego, gdyż odpowiednio dobrany z powodzeniem sprawdza się przy parametrze wody grzewczej 35/30oC. Latem natomiast jest idealnym urządzeniem chłodzącym. Dzięki wykorzystaniu wody lodowej z pompy ciepła (może to być nawet woda o temp. 5oC) zapewni komfortowy chłód, nawet w najcieplejsze dni. Wbudowany sterownik umożliwia regulację temperatury oddzielnie w każdym pomieszczeniu. Nowoczesny design i niewielkie gabaryty Panamy pozwalają na zastosowanie tych urządzeń nawet w najbardziej ekskluzywnych pomieszczeniach. Panama występuje w dwóch typoszeregach o mocy grzewczej 500 i 1000 W.

Zalety grzejnika Panama

 • wielofunkcyjny, zaawansowany, cyfrowy programator umożliwiający współpracę z pompą ciepła;
 • filtr powietrza;
 • automatyczny tryb grzanie/chłodzenie;
 • materiał obudowy – stal wysokogatunkowa (RST 235);
 • kolor biały (RAL 9016, lakier epoxy-polyester);
 • nowoczesny design i niewielkie gabaryty                                                                                    

 

EXPLORER+

Pompa ciepła do c.w.u. (termodynamiczny ogrzewacz wody)

Explorer+ to urządzenie zapewniające c.w.u. przy bardzo niskim poborze energii elektrycznej. Jest to zasobnik wody użytkowej z zabudowaną pompą ciepła powietrze-woda. Urządzenie pobiera ciepło z powietrza wewnętrznego (garaż, piwnica, kotłownia) lub zewnętrznego i poprzez skraplacz okalający zasobnik oddaje to ciepło wodzie użytkowej. Zaawansowana automatyka Explorera+ umożliwia podłączenie go do instalacji fotowoltaicznej, dzięki czemu do ogrzewania wody użytkowej możemy wykorzystać darmową energię słoneczną. Występuje w dwóch wersjach, o pojemności 200 i 270 l. Standardowo wyposażony jest grzałkę wspomagającą o mocy 1800 W. Dodatkowo może być wyposażony w wymiennik ciepła w postaci wężownicy (model Coil), co umożliwia współpracę z innym źródłem ciepła (np. kocioł, kolektory słoneczne). Standardowo Explorer+ ma bezprzewodowy programator, dzięki czemu możemy sterować pracą urządzenia z dowolnego pomieszczenia.

Zalety pompy ciepła Explorer+

 • niskie koszty przygotowania c.w.u. (ok. 4 razy taniej niż w przypadku ogrzewacza elektrycznego o takiej samej pojemności);
 • wielofunkcyjny, zaawansowany bezprzewodowy programator z wyświetlaczem LCD;
 • możliwość współpracy z systemem fotowoltaicznym;
 • powiększony wymiennik spiralny do współpracy z innymi źródłami ciepła (model Coil);
 • obrotowe króćce przyłączeniowe kanałów powietrznych;
 • cicha praca.

 Zamów bezpłatną wycenę pompy ciepła z montażem

w Centrum Pomp Ciepła NTS-Energy :

ZAMOW

 

This will close in 5 seconds

Powrót